top of page

BLOG

  • תמונת הסופר/תTom Alberti

שבעה סימנים לכך שאולי אתם צריכים להתחיל לתרגל יוגה

למען האמת, לעניות דעתי, לכולם כדאי לתרגל יוגה. לצערי, רובנו מגיעים אליה, רק כאשר המצב כבר אקוטי והגוף מאותת לנו בכל הכוח ש״משהו חייב להשתנות עכשיו״ ש״חייבים לעשות משהו״. כפעילות גופנית אדפטיבית, אימון היוגה משנה את פניו כל הזמן ומשתנה ממתרגל למתרגל. יוגה מסייעת לנו בהשגת פוקוס, בבניית כוח ויציבות, בפיתוח תנועה חכמה וגמישות, בהשגת שליטה וחיבור ובהקלה על מתחים והפחתת חרדות. תוהים אם אתם צריכים להתחיל לתרגל יוגה?!?

הנה 7סימנים שיעזרו לכם להחליט:

1. אתם ב״סטרס״ כל הזמן. החיים בעידן הנוכחי תובעניים ביותר. אנו עובדים המון, לא ישנים מספיק ובד בבד מנסים לתחזק חיי חברה ומשפחה/ זוגיות, כל אלה יחד יוצרים עומס איום על הגוף והנפש. אז אם אתם מרגישים שהמתח פשוט ״הורג״ אתכם, יוגה תסייע לכם להירגע. עצם הפניית המבט פנימה והענקת תשומת לב ראויה ואמתית לעצמנו, ואפילו אם רק לשעה קלה, תעזור לנו להרגיש שהשליטה חזרה לידינו. גם תרגילי הנשימה שתלמדו בכיתה ישמשו אתכם ב״חיים האמתיים״, באותם רגעים שחרדה משתלטת. כמה נשיפות טובות ו...You’re good to go

2. כואב לכם הגב. כאבי גב הם עניין שכיח, אך בעוד יש את אלו הנובעים מפציעות וכדומה, לרוב, כאבי גב נובעים מאורח החיים המודרני של ״האדם היושב״. אנחנו מבלים המון שעות בישיבה, גם בנהיגה, גם בעבודה וגם בבית, יוגה מאוד עוזרת עם סוג זה של כאבי גב, מפני שעוזרת להאריך את עמוד השדרה ומפני שמחזקת את ה״קור״. ביוגה מתאמנים גם בתנוחות ישיבה, בתקווה כי בהמשך נצליח ליישם את אותם עקרונות, גם בישיבה על הכיסא במשרד, או ברכב.

3. לא מצליחים להתרכז.

גם כדי לראות טלוויזיה צריך להתרכז...בחנו את עצמכם: האם אתם מצליחים לשבת מול הטלוויזיה מבלי לבדוק את הסלולרי כעבור שנייה? תרגול היוגה תובע מאיתנו להתרכז בגוף ובנשימה, לשים לב לתנועות שלנו ולשים לב לתגובות שלנו. אימון כזה משפר פלאים את היכולת להתפקס ״בחיים האמתיים״.

4. אתם כל הזמן נפצעים / נופלים.

ביוגה אנו עובדים על הגמשה וחיזוק של כל איברי הגוף, מקצות אצבעות ובהונות כפות הידיים והרגליים ועד הקדקוד, כמו כן אנו עובדים על השגת שיווי משקל ואיזון ובניית תנועה חכמה. כל אלו יחד, ישמרו עליכם בפעם הבאה שחלילה תיפלו מהאופניים או לחלופין, מפני פציעות שנובעות מפעולות יומיומיות כמו הרמת משאות כבדים וכדומה. 5. אתם נאבקים להרדם.

יוגה יכולה לעזור לכם עם נדודי שינה. שימוש בטכניקות המיקוד וההרפיה שתלמדו בשיעורים, יסייעו לכם להירדם יותר בקלות. 6. אתם מתקשים לעמוד או לשבת לאורך זמן.

אם אתם מוצאים את עצמכם סובלים מכאבים במהלך הופעת עמידה, כנראה שמשהו ביציבה שלכם לא עובד. יציבה לקויה מכניסה מתח ועומס על איברים שונים בגוף. ביוגה אנו לומדים לווסת את המשקל באופן שווה בין האברים השונים.

7. אתם רוצים לשפר את הביצועים שלכם בספורט אחר

שאתם עושים, בין אם זה סקי, ריצה, שחייה, מחול או הרמת משקולות. כתבתי על זה כבר במאמר אחר, הקליקו, אם בא לכם להעמיק.

לסיכום, יוגה היא אימון גוף מלא וככזאת היא יכולה לעזור לנו להתגבר על שלל מיחושים, תחלואים ומטרדים, לחזק אותנו במקומות החלשים שלנו ובמקביל, ללמדנו לעבוד עם החזקות הקיימות בנו. אם אתם מתחברים למשהו מזה, כדאי לכם לתת ליוגה צ׳אנס. מוזמנים להרשם ולבוא לשיעורי יוגה קבוצתיים בהנחייתי, ימי חמישי, שש בערב, בסטודיו ״חדר יוגה״, אבן גבירול 46, ליד קפה נונה. או לקבוע עמי שיעור פרטי בביתכם.

להת׳, תם

コメント


  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page